Wehaaia

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Wehaaia (běžně Wahujové nebo pralesní elfové) jsou rasou humanoidních tvorů obývajících planetu Wehau.

Vznikli relativně náhodou, když Ajkel na planetě zanechal skupinu tvorů, z nichž se později jinde vyvinuli elfové, kdežto na Wehau vedl vývoj poněkud jiným směrem.

Wehaaia jsou štíhlí humanoidi vysocí od dvou do tří, nanejvýše čtyř metrů. Vzhledem se podobají vznešeným elfům z Akelie, oproti nim mají rozdílnou barvu kůže (mění se v různé odstíny modré a zelené), větší a delší uši a zpravidla rezavé vlasy.

Žijí v tlupách čítajících okolo padesáti jedinců, kterým vládnou tři nejstarší jedinci bez ohledu na pohlaví. Větší a silnější muži mají obvykle na starosti obranu, stavbu obydlí, lov helahu a výcvik eulu, zatímco lehčí a hbitější ženy se zpravidla starají o domácnost a lov menších zvířat pomocí luků odkoukaných od akelianských elfů. Dělba práce mezi Wehaaia vychází hlavně z rozličných fyzických dispozic pohlaví. Všechny úkoly rozdělují vládci tlupy podle schopností a nadání konkrétního jedince.

Tlupy obývají shluky kulovitých příbytků v korunách stromů.

Wehaaia mají poměrně jednoduché náboženství, jehož hlavními prvky jsou dva stejnojmenní bratři, sluneční bohové zvaní Geu, z nichž jeden představuje Aileu a druhý, mladší, měsíc Geu. Jsou teritoriální, podobně jako indiáni. Posádky přiletivších nebeských vozů (vesmírných lodí) se mezi nimi těší velké úctě.

Související stránky